niedziela, 29 czerwca 2014

Favicons / Favikony

Blogger udostępnia opcję favikon. Bloga mam od niedawna i raczej nie skupiałam się za bardzo na jego spersonalizowaniu. Zaciekawiła mnie jednak opcja favikony. Znajduje się ona w zakładce UKŁAD w lewym górnym rogu.

Po krótce czym jest favikona. Otóż jest to ten mały znaczek, który występuje w praktycznie każdej otwarcie karcie. Jest to białe F na niebieskim tle w przypadku facebook'a lub białe B na pomarańczowym tle w przypadku bloggera. I o ten właśnie znaczek się tu rozchodzi - a raczej o jego zmianę. 1. Wchodzimy w opcję UKŁAD
2. W lewym górnym rogu znajduje się prostokącik z napisem "favikona" oraz "edytuj"
3. Klikamy w "edytuj"
4. Wyskakuje Nam nowe okienko, w które możemy wgrać Nasz obrazek
5. Wgrywamy Nasz obrazek
6. Zapisujemy zmianę
7. Zapisujemy zmianę w szablonie


I tutaj zaczynają się Nasze możliwe schody. Mimo, że obrazek, który chciałam wgrać był kwadratem i nie był powyżej podanej wielkości to miałam problem. Poszperałam trochę w internecie i na pomoc przyszły mi te oto strony:

http://www.favicon.cc/  - możemy tutaj samemu narysować Naszą favikonę,czy też wybrać te już dostępne. Po wyborze (zrobieniu favikony) klikamy "download favicon", zapisujemy na komputerze, wchodzimy w wyżej wspomniane nowe okno bloggera i wgrywamy Nasz plik.
http://www.favicon.co.uk/ - na tej stronie wgrywamy obrazek z komputera, który zamieniany jest w favikonę.


Nie zrażajmy się, jeśli Nasza nowa favikona nie wyświetli się od razu. Zrobiłam swoją wczoraj, a dopiero dzisiaj widzę ją poprawnie (wybrałam czerwoną różyczkę, może za jakiś czas zrobię swój własny projekt)

W razie pyta chętnie odpowiem, pomogę, wytłumaczę :)


1 komentarz: