sobota, 19 kwietnia 2014

Cotton swabs lamb / Owieczka z wacików do uszu

Pomysł wzięty stąd: in ENGLISH-> http://diy-projectss.blogspot.be/2013/12/diy-cotton-swabs-lamb.html


PRODUKTY:
 • kartka papieru (wg mnie najlepiej sprawdziłby się karton. Z racji tego, że w momencie, gdy zabierałam się za ten projekt nie miałam kartonu ani czystej kartki papieru, użyłam po prostu zwykłej strony z zeszytu)
 • waciki (ja do swojej owieczki użyłam po przeliczeniu ok. 40 wacików, czyli 80 "główek". Najlepiej aby patyczki były białe, ja miałam różowe, trochę widać ten kolor, ale specjalnie mi to nie przeszkadza)
 • dobry klej (najlepiej biały, ja niestety miałam żółty i czasami widać go na patyczkach))
 • coś do namalowania mordki owieczki
 • pędzelek do kleju (dla mnie po prostu dużo łatwiej rozprowadza się klej pędzelkiem)
 • opcjonalnie tasiemka do zawieszenia

1. Wycinamy duży owal na tułów i mniejszy na mordkę
2. Obcinamy główki patyczków do uszu mogą one być nieco dłuższe niż sama główka, jednak w momencie ostatniej warstwy górnej lepiej, żeby była to już tylko główka, bo później po prostu widać patyczki
3. W zależności od tego jak szybko wysycha nasz klej lejemy warstwę kleju po zewnętrznej stronie owalu na tułów i delikatnie przykładamy główki wacików jeden obok drugiego
4. W przepisie waciki idą jakby "falą", ja stwierdziłam, że zrobię je po okręgu
5. Lejemy warstwę kleju na główki, które już są na tułowi (lanie kleju na papier/główki, które już są na papierze jest znacznie łatwiejsze aniżeli klejenie każdej główki osobno). UWAGA nie lejemy kleju na tę część główki, która będzie widoczna, lejemy klej u dołu główki.
6. Przykładamy kolejne główki na klej (idąc po okręgu), lejemy klej, itd
7. W momencie, gdy dochodzimy do ostatniej warstwy należy uważać żeby patyczki były jak najkrótsze lub żeby w ogóle ich nie było, inaczej będzie nam ciężko je poukładać, bo patyczki zaczną na siebie nachodzić
8. Z główką baranka miałam mały problem, gdyż niekoniecznie podobała mi się opcja uszek (może też z racji różowego patyczka). Próbowałam je schować pod "grzywką" baranka i wyszło jak wyszło
9. Mordkę baranka po prostu przykleiłam w odpowiednim dla mnie miejscu
10. OPCJONALNIE
Ja tego nie zrobiłam, ale Wy możecie. Otóż baranek może zawisnąć w dowolnym miejscu, jeżeli dobierzecie do niego tasiemkę, przykleicie ją z tyłu baranka, a później zakleicie ją papierem. Można również dorobić barankowi nóżki (tą samą techniką, przyklejamy nóżki z tyłu, zaklejamy papierem). Jeżeli chcecie żeby Wasz baranek stał, sprawdźcie dołączone wideo (czyli wejdźcie w oryginalny link).

UWAGA
 • nie wyrzucajmy pozostałości po patyczkach. Można je rozrzucić w miarę jednym miejscu i pobawić się w wyciąganie ich na przemian z drugą osobą tak, by nie poruszyć pozostałych patyczków. Jeśli osoba poruszyła inne patyczki, wówczas odkłada ona wyciągany patyczek i następuje kolej drugiej osoby. Wygrywa ta osoba, która zbierze najwięcej patyczków (mniej więcej w ten sposób).
 • Można je również użyć do tworzenia form np. płatków śniegu lub cyfr lub alfabetu.
 • Jeżeli chcemy jeszcze trochę pobrudzić się klejem, patyczki możemy ułożyć obok siebie w kształt grotu/strzałki na papierze z klejem i pomalować je np. lakierem do paznokci. Będzie to dosyć oryginalny wisiorek. (kształt o którym mówię->    >>>>>)
 • Możemy również użyć ich jako patyczków do małych lodów lub lizaków lub innych wytworów. Używamy do tego celu np. silikonowej foremki do robienia czekoladek lub lodu, wlewamy do niej to,co chcemy i wkładamy patyczek w środek, lub po skosie ( przykład lizaków, patyczki trochę po ukosie, bardzo ciekawe jabłka na patykukolejny przykład ciekawego zastosowania,  etc).
 • tutaj przykład słodkiego zastosowania patyczków na imprezie urodzinowej. Po prostu wkładamy patyczek w słodką piankę Marshmalow :) (możemy ją dodatkowo zanurzyć w czekoladzie)
 • Można z nich również zrobić kwiatki, używając patyczków jako łodyżek


Oryginalne wykonanie


1 komentarz: