czwartek, 13 marca 2014

Floral hair band / Kwiecista opaska na włosy

Dzisiaj zaprezentuję Wam jak zrobić niezwykle łatwą opaskę do włosów z papierowymi kwiatami. Kwiaty mogą być wielokolorowe, jednokolorowe, małe,duże, naprawdę co kto lubi. Ja przy swoje opasce użyłam dwóch kolorów i dwóch wielkości. Jedna paczuszka z kwiatkami kosztowała mnie ok. 4 złotych, opaska drugie tyle. Na ulicy dostałam dosyć miły "feedback" od przechodniów, którzy się do mnie uśmiechali :) mam zatem nadzieję, że Wam również się spodoba.

Parę uwag:
A) Moje kwiatki były od razu związane ze sobą potrójnie lub poczwórnie, więc już ich nawet nie rozplątywałam. Przyłożyłam je do opaski i po prostu zaczęłam ją "oplatać" drucikami. Zaczęłam od małych różyczek, później dołożyłam większe oraz niebieskie (pomiędzy oraz po bokach).
B) Trzeba uważać żeby zakończenia drucików były tam gdzie są kwiatki, bo inaczej będą nas kuły w głowę. Podejrzewam, że można to zakryć filcem. Mi osobiście owe druciki nie przeszkadzają.
C) Nie układałam kwiatków na całą długość opaski, bo moje włosy i tak zakrywają pozostałą część.
D) Druciki powinny być oplecione dosyć ciasno, gdyż cała ta konstrukcja ma tendencje do poruszania się.
E) Również jeżeli chcemy dodać kwiatki po bokach, należy pamiętać żeby oplatać je wokół pozostałych kwiatków (w jakiś sposób je połączyć), bo inaczej nam uciekną.


ENGLISH VERSION
This hair band is extremaly easy and You are so free with a design.
A) I didn't separate my flowers. I just put them on my hair band and twist them on.
B) Watch out for the metal endings. You can put a stripe of felt.
C) You don't have to put flowers all over the hair band, my hair for example cover the other part.
D) Twist those wires tight, You don't them to move.
E) If You wanna put new flowers on the side remember to connect them to other flowers.

4 komentarze:

  1. Oooo kurka!!! Ale to świetnie wygląda!

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiedzi
    1. kwiatki były kupowane w tutejszej (Belgijskiej) drogerii Kruidvat. Z reguły nie ma tam takich rzeczy, trafiają się od czasu do czasu. Podobne kupiłam też w czymś na wzór "wszystko po 3 złote". Z tego co widziałam czasami są też na allegro (najczęściej białe różyczki, które wydaje mi się, że można pomalować na kolory, które chcemy)

      Usuń